Позовна заява про стягнення аліментів на одну дитину
- Home
- Позовна заява про стягнення аліментів на одну дитину
Вихідні дані:
Назва суду, до якого подається позов:
Дані позивача:
Дані відповідача:
Дата реєстрації шлюбу:
Повне ім’я дитини у називному відмінку:
Дата народження дитини. Наприклад, 01.08.2018
Увага! Перевірте додатки до заяви, що записані у канці документа і за необхідності відредагуйте їх.
Суд:
Позивач:
Відповідач:
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення аліментів
Ми з відповідачем перебуваємо у зареєстрованому шлюбі з (копія свідоцтва додається). Однак, шлюб між нами було розірвано (копія рішення суду додається). Від шлюбу маємо дитину - року народження (копія свідоцтва про народження додається).
Дитина перебуває на моєму повному утриманні, що підтверджується відповідно довідкою. Між тим, відповідач свої зобов'язання по утриманню дитини не виконує належним чином. В наслідок чого я змушена просити суд про стягнення аліментів.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 Сімейного кодексу України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
- стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
- стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
- наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
- наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
- доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
- інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Відповідно до ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Зважаючи на викладене, я вважаю, що маю право на аліменти у розімірі 1/4 від усіх видів заробітку (доходу) відповідача.
Інші відомості
Я підтверджую, що мною не подано іншого позову з тих же підстав, з тим же предметом і до того ж відповідача.
ого врегулювання спору не вживалися.
У мене наявні оригінали документів, копії яких додано до позову.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" я звільнена від сплати судового збору за подання цього позову.
Керуючись зазначеним,
ПРОШУ:
- Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи;
- Стягнути із відповідача на мою користь аліменти на утримання нашої дитини: року народження у розмірі 1/4 від усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 50% відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку посинаючи із дати пред'явлення цього позову і до досягнення дитиною повноліття.
Додатки:
"___"__________ 20 ____
(Підпис)