Grono Legal

News Details

Самочинне будівництво. Як узаконити у 2021?

Сьогодні поговоримо про самочинне будівництво та як узаконити таке самочинне будівництво у 2021 році. Пропоную зосередитися на жилих приміщеннях для яких існує спеціальний порядок легалізації самочинного будівництва.

Самочинне будівництво 2021

Допоможе нам у цьому Порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних житлових будинків тощо. Цей порядок встановлює процедуру проведення технічного обстеження та умови прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва. Ці об’єкти мають бути збудовані на земельних ділянках відповідного цільового призначення. До того ж, без дозвільного документа на виконання будівельних робіт (далі — об’єкти), а саме:

  • індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року;
  • будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.

Здається, те що нам треба. Давайте розберемося більш детально.

самочинне будівництво
самочинне будівництво

Прийняття в експлуатацію самочинне будівництво здійснюється безоплатно ДІАМ протягом 10 робочих днів, за результатами технічного обстеження цих об’єктів. Це здійснюється шляхом реєстрації поданої ними декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Замовник подає до ДІАМ за місцем знаходженням об’єкта відповідну заяву, до якої додаються:

  1. один примірник заповненої декларації та
  2. звіт (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ цього Порядку) та
  3. засвідчені в установленому порядку копії:
  • документа, про право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт, а також
  • технічного паспорта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II цього Порядку).

Заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта також підписують співвласники земельної ділянки та або зазначеного об’єкта (у разі їх наявності).

Завершення процедури

До заявників, які подали документи про прийняття в експлуатацію об’єктів, штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, що дають право на їх виконання, та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, не застосовуються.

Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт необхідних для його функціонування ресурсів — води, газу, тепла, електроенергії, внесення даних про такий об’єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

За наявності правовстановлювальних документів щодо об’єкта, який вводиться в експлуатацію, зареєстрована декларація є також підставою для внесення змін до технічного паспорта об’єкта.

Як це зробити?

Ми пропонуємо своїм клієнтам послуги щодо супроводження процедури введення в експлуатацію самочинного будівництва. Наші адвокати мають значний досвід у таких справах. Для кращого ознайомлення ознайомтеся із нашою сторінкою, присвяченою послугам у сфері нерухомості.

Також, завітайте на на нашу сторінку у Facebook. Тут ви зможете поставити нам свої питання.

Post Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.